Proje Detay|“II. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı / Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeline İzmir’de 9-10 Kasım 2015 tarihlerinde “II.Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Kaptan KILIÇ’ın açılış konuşmasıyla başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi.  Gümrük personelinin konuya ilişkin sunusu ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim görevlisi Durdu GÜNEŞ, İzmir Personel Müdürü Mustafa YUMUŞAK, İzmir, Denizli, Aydın, Manisa ve Afyonkarahisar Gümrük Müdürlüğü personeli olmak üzere 62 kişi katılım sağladı.


HyperLink