Proje Detay|“III. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  “Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı/ İstanbul Gümrük Bölge Müdürlüğü personeline İstanbul’da 28-29 Ocak 2016 tarihlerinde “III. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Önder UYSAL ve İstanbul Bölge Müdürü Halil İbrahim BOZKUŞ’un açılış konuşması ile başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi.  Gümrük personelinin konuya ilişkin sunusu ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Önder UYSAL, İstanbul Bölge Müdürü Halil İbrahim BOZKUŞ, Bölge Müdür Yardımcısı YALÇIN  ÖZDEN ve İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli olmak üzere 85 kişi katılım sağladı.


HyperLink