Proje Detay|“IV. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  “Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı/ Bursa Uludağ Bölge Müdürlüğü personeline Bursa’da 21-22 Mart 2016 tarihlerinde “IV. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Önder UYSAL’ın açılış konuşmasıyla başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi. Bandırma Gümrük Müdürü Osman GÖLLÜCE tarafından Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO)  Gümrük Denetimleri sunusu yapıldı ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Önder UYSAL, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü  Hasan EKEN, Bölge Müdür Yardımcısı Ayhan YAZICI ile Uludağ Bölge Müdürlüğü personeli olmak üzere 79 kişi katılım sağladı.


HyperLink