Proje Detay|“V. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  “Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı/ Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeline Samsun’da 30-31 Mayıs 2017 tarihlerinde “V. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nurullah EREM’in açılış konuşmasıyla başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi. Samsun Gümrük Müdürlüğü personeli Mehmet GERDAN tarafından Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO)  Gümrük Denetimleri sunusu yapıldı ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim görevlisi Durdu GÜNEŞ, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Nurullah EREM, Samsun Gümrük Müdürlüğü personeli olmak üzere 61 kişi katılım sağladı.


HyperLink