Proje Detay|“VI. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  “Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı/ Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeline Kocaeli’nde 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde “VI. Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Eğitim, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Ali İhsan MERDANOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi. Kocaeli Gümrük Müdürlüğü personeli Ömer MÜLAZİMOĞLU tarafından Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO)  Gümrük Denetimleri sunusu yapıldı ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim görevlisi Durdu GÜNEŞ, Doğu Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Ali İhsan MERDANOĞLU, Kocaeli Gümrük Müdürlüğü personeli olmak üzere 34 kişi katılım sağladı.


HyperLink