Proje Detay|“I.Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” gerçekleştirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde GEF hibe desteği ile yürütülen  Türkiye Ulusal Biyogüvenlik Çerçevesi Uygulama Projesi kapsamında; “I.Biyogüvenlik Uygulamaları Eğitimi” 21-22 Ekim 2015 tarihlerinde Mersin’de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığının Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitim Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Selim ERİNCİK’in açılış konuşması ile başladı. Eğitimde; GDO’ların tanımı ve tarihçesi, GDO’ların Yasal Durumu, Türkiye’de Biyogüvenlik Sistemi ve İşleyişi, İthalat Aşamasında GDO Kontrolleri, GDO’lu Yemlerde İzlenebilirlik ve Kontroller hakkında bilgiler verildi.  Gümrük personelinin konuya ilişkin sunusu ve soru cevaplardan sonra eğitim sona erdi.

Eğitime proje asistanı ve proje ekibi, Biyogüvenlik Kurulu Başkanı, Ankara Üniversitesi, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Selim ERİNCİK, Orta Akdeniz Bölge Müdürü Murat KAHRAMAN, birim amirleri, Bölge Müdürlüğü personelinin yanı sıra Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli olmak üzere 82 kişi katılım sağladı. 


HyperLink